Мокрий ніс

Стерилізація кішки

Стерилізація кішки вважається найефективнішим методом припинення репродуктивної функції тварини. Найактуальніший він для господарів, що побоюються клопоту з кошенятами. Проте дана процедура має свої особливості та низку протипоказань, тому перед її проведенням необхідно провести комплексне обстеження вихованки.

Навіщо стерилізувати кішку
Особливості стерилізації кішки
Ціна стерилізація кішки
Сприятливий період та вік стерилізації кішки
Стерилізація кішки: за і проти
Стерилізація кішки: післяопераційний період

Навіщо стерилізувати кішку

Основне завдання проведення цієї операції – це припинення репродуктивної функції тварини. Особливо це актуально в тих випадках, коли нащадки не бажані, наприклад, якщо йдеться про безпородні особини. При цьому натомість отримує спокійне повноцінне життя.

Після операції також падає статева активність і потяг кішки до задоволення інстинкту продовження роду через які спокійне створення перетворюється на неврівноваженого звіра, що не дає спати ночами і схильного до пагонів.

Інша причина для стерилізації — це гормональний збій, коли у кішки тривалий час не припиняється тічка, а з віком виникають проблеми з матками та молочними залозами. У результаті все може закінчитися злоякісною пухлиною.

Особливості стерилізації кішки

Видалення статевих залоз у котів — простіша операція, ніж видалення репродуктивних органів у кішки. Найчастіше передбачається смугова операція з видаленням матки і яєчників. Деякі лікарі спеціалізуються на видаленні лише яєчників шляхом лапароскопії. Наша клініка віддає перевагу традиційному методу, який є надійнішим щодо виникнення ускладнень у майбутньому.

Якщо кастрація котів можлива навіть у домашніх умовах, то стерилізація кішки будинку не допустима, оскільки передбачає наявність спеціального обладнання та стерильність приміщення. Ми надаємо вагу комплекс послуг, який включає:

✅ клінічне обстеження;
✅ премедикація тварини;
✅ встановлення катетера з метою введення наркозу;
✅ операційний розріз у ділянці очеревини;
✅ видалення матки та яєчників;
✅ нанесення швів та їх обробка;
✅ післяопераційне обслуговування;
✅ антибіотикотерапія;
✅ вдягання бандажа.

Ціна стерилізація кішки

У нашій клініці стерилізація кішки – це комплекс послуг, який включає:

✅ виклик лікаря;
✅ клінічне обстеження;
✅ встановлення катетера;
✅ наркоз;
✅ операційне втручання;
✅ бандаж.

Отже, загальна вартість у прайсі .

Сприятливий період та вік стерилізації кішки

У господарів виникає закономірне питання про те, у якому віці стерилізацію кішки проводити найкраще. Видаляти репродуктивні органи рекомендується у молодому віці, але не раніше шести місяців. Якщо провести її раніше, то можуть виникнути порушення у зростанні та розвитку. Тому найоптимальніший вік для стерилізації – 8-9 місяців, коли відбулося статеве дозрівання, і у тварини пройшло перше полювання.

При цьому допустима стерилізація кішки під час течки, але слід врахувати, що післяопераційний період буде складніше. Найбільш підходящий період проведення операції за два тижні до течки або через два тижні після. Іноді проведення операції під час полювання просто неминуче, зокрема якщо течка триває більше місяця.

Можлива стерилізація кішки під час вагітності. Така процедура має іншу назву – це екстирпація вагітної матки. Її проводять, коли життя тварини під загрозою. Здорову вагітну кішку стерилізувати не рекомендується, тому що в цей період відбуваються суттєві зміни в гормональному фоні та у фізіології тварини. До того ж стерилізація вагітної кішки передбачає більш тривале відновлення через значну крововтрату і більші шви після операції.

Підготовка до операції

Операція передбачає особливої підготовки. Головне – витримати 12-годинне голодування до проведення процедури, а за кілька годин повністю виключити воду, щоб уникнути нудоти, що викликається наркозом. Попадання блювотних мас у дихальні шляхи становлять велику небезпеку життя кішки. Кішки у віці старше восьми років вимагають більш ретельного огляду та розглядається доцільність проведення операції.

Стерилізація кішки: за і проти

Ця процедура передбачає подальше поліпшення стану вихованця, оскільки виключаються коливання гормональному фоні. Налагоджується обмін речовин, але перегодовувати тварину не варто, щоб уникнути ожиріння та надмірної ваги. Найголовніший ризик – це стрес, який несе будь-яка операція та наслідки анестезії.

Також можливі ускладнення після процедури як крововтрати чи розриву швів. Бувають рідкісні випадки відторгнення ниток, а також побічні ефекти через приховані проблеми зі здоров’ям, які не виявили під час звичайного огляду. Наприклад, наркоз може спровокувати прояви пороку серця, який раніше не давав себе знати.

Можуть спостерігатися і серйозніші ускладнення, серед яких запалення і загноєння шов, поява перитоніту, відсутність випорожнень і післяопераційна грижа. Стерилізація кішки у разі може мати незворотні наслідки.

Моральний фактор також має певне значення, так у багатьох виникає питання про те, чи стерилізація кішок гуманно це? У цьому плані кожен керується своїми особистими переконаннями. Адже втручання в репродуктивну систему тварин сприяє скороченню популяції та боротьбі з проблемою бродячих тварин.

Стерилізація кішки: післяопераційний період

Після операції необхідно забезпечити кішці повний спокій, виключивши контакти з іншими вихованцями та дітьми. Також слід мінімізувати вплив прямих сонячних променів, поки тварина не вийде з наркозу. Також слід запобігти впливу шуму і холоду. Протягом першої доби після стерилізації у кішки може спостерігатися зниження апетиту. Слід подбати про легку та нежирну їжу в цей період. Також обов’язкове оброблення швів після стерилізації кішки та прийом антибіотиків.